Adacel

Kód: 70272
Neohodnoceno
Momentálně nedostupné

Vakcína Adacel je určena proti záškrtutetanu a černému kašli a to pro osoby od 4 let věku. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Očkuje se jednou dávkou ve zvolený den.

 

Přeočkování

Přeočkování je doporučeno po 10 letech.

 

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování těhotných je možné v období druhého a třetího trimestru, doporučuje se zejména mezi 28.–36. týdnem těhotenství. V případě kojících žen je očkování možné po skončení šestinedělí.

Po očkování se může dostavit zarudnutí, otok a bolestivost v místě vpichu, snížená chuť k jídlu, nevolnost, bolest hlavy, průjem, vyrážka, svalová slabost, bolest kloubů, únava, horečka nebo zimnice. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Adacel je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1x0.5ml