BEXSERO

Kód: 70281
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Vakcína Bexsero je určena pro očkování dětí od dvou měsíců věku a starší i pro dospívající a dospělé proti invazivnímu meningokokovému onemocnění způsobenému meningokokem kmene Neisseria meningitidis B. Centra Očkování a cestovní medicíny očkují osoby od 2 do 50 let věku. Očkování pro mladší děti od 2 do 24 měsíců věku doporučujeme u jejich praktického lékaře pro děti a dorost. Očkuje se do horní části paže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Kojenci od 2 do 5 měsíců: aplikují se tři dávky s rozestupem nejméně jednoho měsíce, posilující dávka se aplikuje mezi 12 a 15 měsíci věku s prodlevou nejméně šest měsíců od primárních dávek. Alternativně lze podat dvě dávky s odstupem minimálně 2 měsíce a poté jedna dávka mezi 12 a 15 měsíci věku s prodlevou nejméně šest měsíců od primárních dávek.

Kojenci od 6 do 11 měsíců: očkují se dvě dávky s rozestupem nejméně dva měsíce, posilující dávka se aplikuje ve druhém roce života s prodlevou nejméně dva měsíce mezi primární sérií a posilující dávkou.

Děti od 12 do 23 měsíců: očkují se dvě dávky v intervalu dvou měsíců, posilující dávka se aplikuje za 12–23 měsíců.

Děti od 2 do 10 let: očkují se dvěma dávkami v intervalu minimálně jednoho měsíce, posilující dávka nebyla stanovena.

Dospívající starší 11 let a dospělí: očkují se dvěma dávkami s minimálním intervalem jeden měsíc, posilující dávka nebyla stanovena.

 

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

Omezení a doporučení

Alespoň 1–2 hodiny před očkováním doporučujeme preventivně užít antipyretika – paracetamol.

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování by se nemělo zamítat ani odkládat u předčasně narozených novorozenců (28. týden), protože přínos očkování u těchto novorozenců je vysoký.

Pokud jasně hrozí riziko onemocnění, není vhodné odmítnout očkování těhotné. V těhotenství a v období kojení je vždy nutné zvážit poměr prospěchu a rizika očkování.

Po očkování se mohou dostavit vyšší teploty, které spontánně vymizí do 1–2 dnů, podrážděnost, zarudnutí v místě vpichu, únava nebo bolest hlavy. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Bexsero je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1x0.5ml