DUKORAL

Kód: 70290
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Vakcína proti choleře Dukoral je určena pro dospělé a děti od 2 do 65 let věku. Jedná se o orální vakcínu, která se pije.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Děti od 2 do 6 let věku: podávají se tři dávky v minimálně týdenním intervalu. Pokud uplyne více jak šest týdnů, je nutné očkovat od začátku. Posilovací dávka se podává po šesti měsících.

Děti od šesti let a dospělí: dvě dávky s intervalem minimálně týden. Pokud uplyne více jak šest týdnů, je nutné začít očkovat od začátku.

 

Přeočkování

Přeočkování je doporučeno po dvou letech (nebo po šesti měsících u dětí od dvou do šesti let) při častých cestách do zemí s výskytem cholery.

 

Omezení a doporučení

Hodinu před a hodinu po požití vakcíny nesmíte jíst, pít, užít perorální léky a nesmíte mít akutní střevní potíže.

V době očkování nesmíte být akutně nemocní a mít zažívací potíže. 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Vakcínu lze podat během těhotenství a kojení.

Po očkování se může dostavit bolest hlavy, nadýmání a křeče v břiše. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Dukoral je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 3ml+2sac