Encepur pro dospělé

Kód: 70296
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Encepur pro dospělé je vakcína proti klíšťové encefalitidě určená pro osoby od 12 let věku. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Očkuje se třemi dávkami v následujícím rozestupu: první dávka se aplikuje ve zvolený den, druhá dávka se aplikuje za 1 až 3 měsíce a třetí dávka se aplikuje za 9 až 12 měsíců po druhé dávce.

Existuje i zrychlené očkovací schéma, kdy se očkuje v rozestupu: první dávka ve zvolený den, druhá dávka za sedm dní a třetí dávka se aplikuje za 21 dní po první dávce. První posilovací dávka se aplikuje za 12 až 18 měsíců po třetí dávce.

 

Přeočkování

U základního schématu se první přeočkování provádí po třech letech od podání třetí dávky, další přeočkování se aplikuje v pětiletých intervalech. U osob starších 49 let je doporučeno absolvovat přeočkování po třech letech.

U zrychleného schématu se první posilovací dávka aplikuje za 12 až 18 měsíců po třetí dávce, další přeočkování se provádí po pěti letech. U osob starších 49 let je doporučeno absolvovat přeočkování po třech letech.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Nejsou k dispozici dostatečné údaje k očkování těhotných žen. Očkování je potřeba odložit až po ukončení těhotenství. Očkování během kojení již není kontraindikováno.

Po očkování se může dostavit zarudnutí a otok v místě vpichu, bolest hlavy, zimnice, bolesti svalů, zvýšená horečka nebo návaly pocení. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Encepur pro dospělé je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Obsahuje virus encephalitidis ixodibus inactivatum purificatum K23. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1x0.5ml