GARDASIL 9

Kód: 70311
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Vakcína Gardasil 9 chrání proti genitálním bradavicím a karcinomu cervikálnímu, vulvárnímu, vaginálnímu i análnímu. Je určena pro chlapce i dívky od devíti let věku. Tato vakcína chrání proti devíti nejčastějším typům původce nemoci (proti typům 6 , 11, 16, 18, 31, 33, 45, 52 a 58). Očkuje se do horní části paže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Od 9 do 14 let věku se očkuje dvěma dávkami s rozestupem 5–13 měsíců nebo třídávkovým schématem, kdy se první dávka aplikuje ve zvolený den, druhá dávka za 2 měsíce a třetí dávka se aplikuje za šest měsíců po první dávce.

Od 15 let věku se očkuje třemi dávkami v následujícím rozestupu: první dávka se aplikuje ve zvolený den, druhá dávka se aplikuje za dva měsíce a třetí dávka se aplikuje za šest měsíců po první dávce. 

 

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

 

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Nejsou k dispozici dostatečné údaje k očkování těhotných žen, očkování je proto potřeba odložit až po ukončení těhotenství. Očkování během kojení by se mělo provádět jen tehdy, pokud výhody očkování převáží možná rizika.

Po očkování se může dostavit bolest, zarudnutí, otok nebo vyrážka v místě vpichu, bolest hlavy, končetin nebo zvýšená teplota. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Gardasil 9 je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1x0.5ml