IMOVAX POLIO

Kód: 70320
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Vakcína Imovax Polio chrání proti dětské obrně a je určena pro děti od šesti týdnů věku. Vakcína se očkuje do horní části paže, u kojenců a batolat je možné očkovat do střední části stehna.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Rozestup mezi dávkami se rozlišuje podle věku očkované osoby:

Děti od dvou měsíců věku: podávají se tři dávky v intervalu 1 až 2 měsíce.

Děti od šesti týdnů věku: lze podat dávky v 6., 10. a 14. týdnu života dítěte.

Neočkovaní dospělí: dvě dávky v rozestupu dvou měsíců.

 

Přeočkování

Dětem ve věku dvou let se provádí nejméně za šest měsíců od podání třetí dávky, nejpozději do 18 měsíců věku dítěte. Další přeočkování se provádí po pěti letech.

Dospělým se aplikuje posilující dávka za 8 až 12 měsíců po druhé dávce. Následné posilovací dávky mají být podávány v intervalech 10 let, přeočkování je indikováno u osob v riziku dětské obrny.

 

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, v den aplikace se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny.

V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování těhotných žen se doporučuje pouze, pokud je to nezbytně nutné. V době kojení je možné očkovat.

Po očkování se může dostavit bolest, zarudnutí a otok v místě vpichu, únava, bolest hlavy nebo zvýšená teplota. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Imovax Polio je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1x0.5ml