NIMENRIX 5 MCG

Kód: 70329
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Vakcína Nimenrix je proti meningokokovým nákazám skupin A, C, W135 a Y je určena pro děti od šesti týdnů věku. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Děti od šesti týdnů do méně než šest měsíců: dvě dávky s rozestupem dvou měsíců mezi dávkami.

Kojenci od šesti měsíců, děti a dospělí: očkuje se jednou dávkou ve zvolený den.

U rizikových dospělých osob lze zvážit i podání druhé dávky. 

Vakcínu lze použít k primárnímu očkování pro dosud neočkované nebo jako posilující dávku pro osoby očkované proti meningokokové meningitidě již v minulosti.

 

Přeočkování

Doporučeno je aplikovat posilující dávku pět let po předchozím očkování. Toto doporučení se týká především dětí a mladých dospělých, u kterých je nemocnost i úmrtnost nejvyšší. Přeočkování po pěti letech by měly prioritně zvážit i další rizikové skupiny populace, např. osoby s oslabenou imunitou, chronicky nemocní, kuřáci, cestovatelé apod.  

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, v den aplikace se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Nimenrix by se měl v těhotenství a při kojení použít pouze, pokud je to nezbytně nutné a pokud možné výhody převáží možná rizika pro dítě.

Po očkování se může dostavit bolest hlavy, nevolnost, vyrážka, bolestivost, zarudnutí, svědění a ztvrdnutí v místě vpichu, pocit neklidu, zvýšená teplota nebo zimnice. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku. 


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Nimenrix je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1+1x1.25ml