ROTATEQ

Kód: 70338
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Vakcína Rotateq chrání proti rotavirům způsobujícím gastroenteritidu (akutní zánět žaludeční a střevní sliznice). Je určená pro děti od 6 do 32 týdnů věku. Vakcína se podává ústy. Není určena k očkování dospělých. Na našich centrech neprobíhá očkování proti rotavirovým infekcím.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Očkuje se třemi dávkami v rozestupu alespoň čtyř týdnů mezi jednotlivými dávkami. První dávka se podává ve věku 6 až 12 týdnů. 

 

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

Omezení a doporučení

V době podání vakcíny dítě nesmí být akutně nemocné, mít zvýšenou tělesnou teplotu, průjem či zvracení. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užívá a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. V den aplikace a další dva dny se doporučuje klidový režim. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Kojení, krmení ani podání umělé výživy není nutné kvůli aplikaci vakcíny oddalovat ani jinak upravovat. Vzhledem k ústnímu podání je možné tuto vakcínu kombinovat v jeden den s jinými očkovacími látkami aplikovanými standardně v prvním půlroce života kojencům dle očkovacího kalendáře injekčně. 

Po očkování se může dostavit průjem, zvracení, infekce horních cest dýchacích nebo horečka. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Rotateq je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1x2ml