SHINGRIX

Kód: 70341
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Po prodělaných planých neštovicích zůstává v těle „spící“ virus, který se po určité době může znovu aktivovat a způsobit pásový opar. Onemocnění postihuje nejčastěji osoby nad 50 let věku a osoby specificky oslabené některými nemocemi (nádory, transplantace, HIV infekce pod.)

Vakcína Shingrix je určena pro osoby starší 50 let a pro osoby od 18 let v riziku pásového oparu k prevenci pásového oparu a postherpetické neuralgii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Očkuje se dvěma dávkami v odstupu 2 až 6 měsíců.

 

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

 

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Nejsou dostupná data týkající se podávání vakcíny Shingrix ženám v období těhotenství. Není známo, zda je vakcína Shingrix vylučována do mateřského mléka.

Po očkování se může dostavit bolestivost, zarudnutí a otok v místě vpichu, únava, třesavka, horečka, bolest svalů nebo nevolnost. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


 Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Shingrix je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1x50mcg