STAMARIL PASTEUR

Kód: 70344
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Vakcína Stamaril proti žluté zimnici je určena pro osoby od devíti měsíců věku. Nad věkovou hranici 60 let se aplikuje po zvážení zdravotního stavu cestovatele a po podepsání dodatku k informovanému souhlasu. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Očkuje se jednou dávkou ve zvolený den.

 

Přeočkování

Přeočkování se neprovádí.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 7 dní po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Další očkování je možné podat minimálně za čtyři týdny po vakcíně Stamaril (neplatí pro očkování podaná ústy). V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkování těhotných žen se doporučuje jen v nutných případech a pouze po pečlivém zvážení potenciálních rizik a přínosů. V  době kojení se nedoporučuje očkování, pokud to není nevyhnutelné.

Po očkování se může dostavit bolestivost a zarudnutí v místě vpichu, bolest svalů, kloubů a hlavy, únava, nevolnost, průjem, zvracení, horečka a vyrážka. Tyto nežádoucí účinky  se mohou objevit do 7 dnů po aplikaci. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Stamaril je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Obsahuje virus febris flavae vivum attenuatum. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1x1dav