TRUMENBA

Kód: 70350
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Vakcína Trumenba je určena pro očkování dětí od 10 let věku, dospívající a dospělé proti invazivnímu meningokokovému onemocnění způsobenému bakterií Neisseria meningitidis skupiny B. Očkuje se do horní části paže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Standardní schéma je založeno na podání dvou dávek s odstupem šesti měsíců. S imunitou lze počítat po aplikaci dvou dávek.

Existuje i zrychlené schéma, kdy se aplikují tři dávky v následujícím rozestupu: druhá dávka nejméně za jeden měsíc po první a třetí min. za čtyři měsíce po druhé dávce.

 

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Údaje o podávání vakcíny Trumenba v těhotenství nejsou k dispozici. Zatím není známo, zda se tato vakcína vylučuje do mateřského mléka. Vakcína Trumenba se smí během kojení podávat pouze v případě, že převažují výhody tohoto postupu.

Po očkování se může dostavit bolestivost v místě vpichu, zarudnutí, malátnost, únava nebo bolest hlavy. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.

 


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Trumenba je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1x0.5ml