VARIVAX

Kód: 70368
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Vakcína Varivax proti planým neštovicím je určena pro děti od 12 měsíců věku i dospělé osoby v blízkém kontaktu s ohroženými pacienty. Vakcína se očkuje do horní části paže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Od 12 měsíců věku do 12 let věku se podávají dvě dávky s odstupem minimálně jeden měsíc.

Od 13 let věku a starším se podávají dvě dávky s odstupem čtyř až osmi týdnů.

 

Přeočkování

Přeočkování nebylo stanoveno.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně čtyři týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

Očkovaná žena nesmí být těhotná nebo nesmí otěhotnět alespoň jeden měsíc po očkování. K očkování kojících žen nejsou k dispozici žádné údaje.

Po očkování se může dostavit zarudnutí a bolestivost v místě vpichu, horečka či kopřivka. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


 Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Varivax je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Obsahuje virus varicellae vivum attenuatum. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1x1ml