VERORAB

Kód: 70374
Neohodnoceno
Pouze pro přihlášené

Vakcína Verorab proti vzteklině je určena k prevenci vztekliny u dětí a dospělých. Může být použita před nebo po expozici viru vztekliny, vakcína se očkuje do horní části paže.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Očkovací schéma

Očkuje se třemi dávkami v následujícím rozestupu: první dávka se aplikuje ve zvolený den, druhá dávka se aplikuje za sedm dní a třetí dávka se aplikuje za 28 dní po první dávce (může být aplikována i za 21 dní po první dávce).

 

Přeočkování

První posilovací dávka se aplikuje za 12 měsíců po třetí dávce, další přeočkování potom každých pět let.

Omezení a doporučení

V době očkování nesmíte být akutně nemocní, 2–3 dny po aplikaci se nedoporučuje fyzická zátěž, návštěva sauny, solária ani větší konzumace alkoholických nápojů. Odstup od předchozího a dalšího očkování musí být minimálně dva týdny. V době očkování není vhodné užívat antibiotika. Pokud právě antibiotika užíváte a máte zájem o očkování, kontaktujte nás na e-mailu info@ockovacicentrum.cz. Konečné rozhodnutí o vhodnosti očkování je na lékaři. Lehké nachlazení nebo rýma není kontraindikací očkování.

V době těhotenství se preventivní očkování proti vzteklině neprovádí. Očkování po pokousání zvířetem v rizikové oblasti se podává i těhotným ženám z důvodu závažnosti onemocnění. Vakcínu lze podávat během kojení.

Po očkování se může dostavit bolestivost, zarudnutí a otok v místě vpichu, únava, zvýšená teplota, nevolnost nebo bolest hlavy, svalů či kloubů. Aplikace vakcíny může být spojena s nežádoucími účinky, které jsou popsány v příbalovém letáku přípravku.


Upozornění: Veškeré zde uvedené údaje mají pouze informativní charakter. Volba vakcíny nebo očkovacího schématu přísluší vždy lékaři po osobní konzultaci v očkovacím centru.
Verorab je registrovaný léčivý přípravek – vakcína. Obsahuje virus rabiei inactivatum, kmen WISTAR RabiesPM/WI38 1503-3M. Přípravek je vázán na lékařský předpis. O očkování se předem poraďte s lékařem a pečlivě si pročtěte příbalovou informaci. Očkování nemusí ochránit 100 % očkovaných osob.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vakcíny
Balení:: 1x0.5ml